Blog
Voor veel motorrijders is februari hét moment waarop het begint te kriebelen. De dagen worden langzaam langer, plannen voor het nieuwe seizoen ontstaan en één evenement geeft dat gevoel een flinke boost: MOTORbeurs Utrecht. Van 19 tot en met 22 februari verandert de Jaarbeurs in het kloppend hart van motorend Nederland. En met de 40e editie op de kalender pakt de beurs groter uit dan ooit.
Groot, groter, MOTORbeurs
MOTORbeurs Utrecht is niet zomaar een beurs. Het is een motorwereld op zichzelf. Verspreid over duizenden vierkante meters beursvloer vind je meer dan honderd motormerken, accessoiremerken en organisaties. Van fabrikanten en dealers tot reisorganisaties, kledingmerken en clubs: alles en iedereen die ertoe doet in de motorwereld is hier samen.
Juist dat maakt de beurs zo sterk. Je loopt van adventure naar supersport, van custom tot naked, van nieuwe motoren naar complete outfit – zonder de hal uit te hoeven. En het blijft niet bij kijken alleen: veel motoren zijn te testen op het parcours, terwijl shows, demo’s en live-acts zorgen voor constante reuring.
BMW zet de toon met een Nederlandse primeur
Een van de grote gespreksonderwerpen dit jaar is zonder twijfel de BMW F 450 GS. BMW Motorrad toont dit model voor het eerst in Nederland. Een lichte, compacte GS met een compleet nieuw 420 cc tweecilinderblok, 48 pk en een rijklaar gewicht van 178 kilo. Wendbaar, modern en bedoeld voor zowel asfalt als avontuur. Uiteraard zijn ook de grotere GS-modellen, boxermotoren én de indrukwekkende BMW M-modellen aanwezig.
Suzuki: allround én extreem
Ook Suzuki komt niet met lege handen. De volledig nieuwe SV-7GX maakt zijn opwachting als toegankelijke Grand Crossover met V-twin en een lage zadelhoogte van 795 mm. Daarnaast staat de vernieuwde GSX-R1000R te schitteren: het absolute supersport-vlaggenschip, nu Euro 5+-proof en boordevol high-end technologie. Tel daar de complete V-Strom-, GSX- en Hayabusa-line-up bij op en je begrijpt waarom de Suzuki-stand druk bezocht zal worden.
CFMOTO laat spierballen zien
Wie denkt dat de grote verrassingen alleen van gevestigde namen komen, moet zeker langs bij CFMOTO. Hoogtepunt is de nieuwe 1000MT-X adventure, maar ook de sportieve 675SR-R staat klaar. Extra spannend zijn de verwachte primeurs: de 675NK GP en de 1000SR-RR V4, een brute superbike met meer dan 210 pk. CFMOTO maakt duidelijk dat het merk in 2026 op topniveau wil meespelen.
Praktisch: dit wil je weten
- Wanneer: 19 t/m 22 februari
- Waar: Jaarbeurs Utrecht
- Openingstijden: Donderdag & vrijdag: 10.00 – 22.00 uur. Zaterdag & zondag: 10.00 – 18.00 uur
De start van jouw motorjaar
MOTORbeurs Utrecht is geen beurs die je “even meepakt”. Het is de plek waar het motorseizoen begint. Met een ongekende hoeveelheid merken, een enorme beursvloer en primeurs van BMW, Suzuki en CFMOTO is februari ineens het hoogtepunt van de winter. Eén ding is zeker: hier wil je bij zijn.
foto: met dank aan https://www.motorbeursutrecht.nl/
Activiteit
23-01-2026
Relevante artikelen
De snelste motor content
Volg ons en mis niks
MotoShare Nieuwsbrief
Ontvang leuke motorroutes, tips voor jouw motor en alles over MotoShare.
Ja, schrijf mij in